Z jakich materiałów do pakowania towaru najlepiej korzystać?

Bezpieczeństwo towarów to jeden z kluczowych czynników, branych pod uwagę przy ich transporcie. Zatem w jaki sposób możemy zmaksymalizować szansę na to, że nasz ładunek dotrze do miejsca docelowego w idealnym stanie? Z pomocą przychodzą sprawdzone materiały do pakowania, najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań dla niejednej osoby może być jednak przytłaczająca. W tym artykule przedstawiamy tylko te materiały, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Zapraszamy do lektury!

 

Taśma polipropylenowa – rozwiązanie dla wymagających

Najbardziej popularną i poszukiwaną formą zabezpieczenia ładunku jest taśma, służąca do jego pakowania i zabezpieczania. W przypadku wielu dostępnych folii i taśm można jednak napotkać wiele produktów, które nie spełniają w pełni naszych wymogów. Odpowiedzią w tym przypadku jest bardzo wytrzymała taśma polipropylenowa, która ułatwi transport i pakowanie towarów o różnych gabarytach, ale także będzie rozwiązaniem łatwym w zastosowaniu. Ponadto taśma PP nie powoduje uszkodzeń czy przebarwień ładunku. Jednocześnie jest produktem o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie, co pozwoli na wygodne i skuteczne zabezpieczenie towarów. Warto także podkreślić, że taśmy polipropylenowe nadają się do wielu zastosowań i w każdej gałęzi przemysłu. Doskonale sprawdzą się podczas spinania ładunków oraz ich unieruchomienia w trakcie transportu. Ze względu na to, że są one mocne i wytrzymałe mogą być także użyte do zabezpieczenia towaru na paletach m.in. przez opasanie czy spinanie ładunków. W niektórych przypadkach mogą nawet zastąpić droższe i mniej wygodne w użytkowaniu taśmy np. stalowe.

Jeśli natomiast zależy nam przede wszystkim na ochronie towaru np. przed uszkodzeniem lub czynnikami zewnętrznymi (np. wilgoć, kurz, zabrudzenie) – wówczas dobrym rozwiązaniem okaże się folia stretchowa. Wysoko rozciągliwa taśma ochroni także ładunek przed przemieszczaniem się na palecie.

Taśma pakowa podczas zabezpieczania będzie z kolei przydatna do klejenia kartonów, paczek i tektury.

 

Napinacz do taśmy – zabezpieczenie dla taśmy

Korzystanie zarówno z taśmy polipropylenowej, jak i wybranie dostępnych na rynku alternatyw może być dodatkowo wspierane poprzez urządzenie służące jej spinaniu. Takie możliwości daje napinacz, który zależnie od potrzeb i preferencji Klienta, umożliwia wykorzystanie zapinek drucianych bądź plastikowych. Przykładowo, w przypadku modelu H-21 możemy także mówić o możliwości współpracowania z różnymi szerokościami taśmy (od 12 do 22 mm). Model ten obcina także taśmę na zakończenie napinania, co może znacznie usprawnić proces pakowania i zabezpieczania towarów.

Zestaw do pakowania przesyłek

Taśma PP oraz zapinki stalowe

 

Zestaw do pakowania – ułatwienie codziennej pracy

W przypadku osób, które codziennie stają przed zadaniem spakowania lub zabezpieczenia dużej ilości towaru, dobrym rozwiązaniem może się także okazać wykorzystanie odwijarki do taśmy. Dla rekomendowanej przez nas mocnej taśmy polipropylenowej doskonałą parą będzie dedykowany jej model, który ułatwi owinięcie ładunku. Odwijarka pozwala na zapobieganie zsunięciu się taśmy, przy jednoczesnym zachowaniu mobilności, dzięki dużym kółkom, w które została wyposażona. Rozwiązanie to pozwala na dokładność zabezpieczenia i zwiększenie efektywności pracy.

Osobom ceniącym skuteczność sprawdzonych rozwiązań, polecamy zestaw do pakowania przesyłek, zawierający wszystkie najważniejsze elementy, które pomogą te cele spełnić. W ich skład wchodzą: odwijarka, taśma PP, napinacz i zapinki druciane. Taki zestaw umożliwi zabezpieczenie towarów o różnych gabarytach za pomocą bardzo wytrzymałej taśmy polipropylenowej, prostego w obsłudze i lekkiego napinacza, wysokiej jakości odwijarki i załączonego zestawu 1000 zapinek drucianych.Zestaw do pakowania

Zestaw do pakowania przesyłek

Jeśli Ty także chcesz bezpiecznie i szybko zabezpieczyć lub spakować ładunek, już teraz poznaj ten zestaw, który cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród naszych klientów.

 

Poznaj nasz rekomendowany zestaw do pakowania przesyłek.

Kontakt

Lema Engineering Sp. z o.o.
ul.Przejazdowa 25
05-800 Pruszków

Godziny otwarcia
Pn-Cz 8-16, Pt 8-14

+ 48 22 6388031
+ 48 22 6389778

sklep@lema-wozki.pl

NIP: PL5222610782,
KRS 000028711


do góry