Jak wybrać zestaw transportowy dla siebie?

Wszystko co niezbędne do podnoszenia, przemieszczania i transportu ciężkich maszyn

 

Podczas konieczności przetransportowania towarów szczególnie problematyczne bywają ciężkie ładunki. Jednym z rozwiązań są w tym przypadku zestawy transportowe.

Pozwalają na łatwe przemieszczanie ciężkich urządzeń takich jak kasy pancerne, bankomaty, skrzynie czy serwerownie. Zastosowanie znajdą również podczas załadunku i rozładunku. Doskonale sprawdzą się w halach produkcyjnych i magazynach. Ich prosta obsługa i możliwość dostosowania do potrzeb i charakterystyki transportowanych ładunków sprawia, że mogą pomagać w codziennej pracy w szerokim zakresie. Na co zatem zwrócić uwagę decydując się na zakup zestawów transportowych? 

Zestaw transportowy LEMA XY 24

https://lema-wozki.pl/xy-24-udzwig-24t.html

 

Podstawowe elementy składowe

Zestawy transportowe i rozwiązania jakie oferują, pozwalają na możliwie najdokładniejsze dopasowanie parametrów do potrzeb Klienta. Jednym z elementów składowych zestawu transportowego jest wózek sterujący, posiadający największy udźwig. Wykorzystanie w nim dyszla umożliwia zmianę toru poruszania się zestawu w trakcie jazdy. W podstawowym zestawie znajdziemy również wózki wleczone, inaczej zwane załadunkowymi. Transport ładunków odbywa się z wykorzystaniem wszystkich trzech wózków wchodzących w skład zestawu transportowego - mogącego przemieszczać towar o masie nawet do 64 ton.

 

Indywidualne potrzeby

Transportowanie niektórych urządzeń może jednak generować inne wyzwania, którym należy sprostać. Mogą one wynikać z parametrów technicznych transportowanego ładunku. Jednym z najważniejszych czynników jest jego masa, jednak nie należy także zapominać o pozostałych, równie ważnych kwestiach, jak wymiary przemieszczanych maszyn, czy wymagany przez ich specyfikacje techniczną sposób podparcia ładunku, wykorzystujący zabezpieczenia w kilku punktach. Zestawy transportowe, przemieszczające ładunek z punktu A do punktu B np. w magazynie, świetnie zafunkcjonują na płaskich, gładkich powierzchniach. W zależności od potrzeb możliwe jest dodatkowe wykorzystanie platform transportowych.

 

Platforma transportowa

Wykorzystanie samych zestawów transportowych lub dodatkowo platformy transportowej ORO lub ORA, jest uzależnione od wymogów Klienta i parametrów technicznych urządzenia.  Mogą to być wymiary, nośność czy wymogi dotyczące przemieszczania specjalistycznych urządzeń. W przypadku wykorzystania platformy w swoim zestawie transportowym warto zwrócić uwagę na dostępne rozwiązania. Podstawowe rozróżnienie to platformy obrotowe (ORA) i standardowe (ORO). Rozwiązanie obrotowe umożliwia obrót z transportowanym ładunkiem o 360 stopni. Pozwala to na dodatkowe usprawnienie pracy i ułatwienie w sterowaniu pojazdem oraz omijanie przeszkód. Platforma standardowa jest z kolei pokryta ogumowanym antypoślizgowym zabezpieczeniem, co dla wielu Klientów stanowi pomocne rozwiązanie. Zastosowanie ORA lub ORO pozwala na precyzyjne ustawienie ładunku w miejscu docelowym.

Platforma transportowa LM ORA 6T obrotowahttps://lema-wozki.pl/platforma-transportowa-lm-ora-6t-obrotowa-udzwig-6000-kg.html

 

Rolki

Kolejnym ważnym czynnikiem przy doborze zestawu transportowego i platformy jest materiał, z którego wykonane są rolki. Ze względu na to, że są one odpowiedzialne za przemieszczanie zestawów, należy w tym przypadku dokonać właściwego wyboru. W przypadku użytkowania urządzeń zgodnie z zaleceniami producenta (dozwolony udźwig), największą odporność zapewniają rolki poliuretanowe. W porównaniu do innych dostępnych materiałów, takich jak guma, czy nylon, rolki poliuretanowe są odporne na ścieranie, a także zapewniają cichą jazdę.

 

Podnośnik mechaniczny kolejowy

Dodatkowym ułatwieniem w przemieszczaniu ciężkich maszyn i ładunków jest umożliwiający to podnośnik.  Pozwala on na sprawne podniesienie towaru celem umieszczenia go na wózku lub platformie. Wybierając rozwiązanie dla siebie należy kierować się tonażem towaru, ponieważ w ofercie można naleźć podnośniki o różnym udźwigu od 3 do 20 ton.

Aspektem ważnym dla wielu przedsiębiorców jest również łatwa konserwacja podnośnika. Warto zwrócić uwagę na rozwiązania ułatwiające codzienną pracę jak np. możliwość smarowania przekładni podnośnika bez zdejmowania jego obudowy.

Dzięki możliwości podnoszenia przez główną lub boczną stopę, podnośnik charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowań, np., przy pracach montażowych i manewrowaniu różnego rodzaju ładunkami.

Podnośnik mechaniczny kolejowy LEMA LMPK 3Thttps://lema-wozki.pl/podnosnik-mechaniczny-kolejowy-lmpk-3t.html

Kontakt

Lema Engineering Sp. z o.o.
ul.Przejazdowa 25
05-800 Pruszków

Godziny otwarcia
Pn-Cz 8-16, Pt 8-14

+ 48 22 6388031
+ 48 22 6389778

sklep@lema-wozki.pl

 

NIP: PL5222610782,
KRS 000028711

Zamówienia

sklep@lema-wozki.pl

+ 48 660596708

+48 22 6389778


do góry